Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek od 9:00 do 20:00

Na czym polega wszczepienie implantu zęba?

implant zęba

Utrata zębów to problem, z którym boryka się wiele osób. Szczęśliwie, współczesna stomatologia oferuje skuteczne i estetyczne rozwiązania tego typu przypadłości. Jednym z nich jest wszczepienie implantu zęba. Czym dokładnie jest implant, jak przebiega jego wszczepienie oraz jakie są korzyści z tego rodzaju zabiegu? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Czym jest implant zęba i jak przebiega zabieg wszczepienia?

Implant zęba to sztuczny korzeń wykonany z biokompatybilnego materiału, najczęściej tytanu, który jest wszczepiany w kość szczęki lub żuchwy. Jego głównym zadaniem jest zastąpienie utraconego zęba oraz umożliwienie osadzenia na nim korony protetycznej. Zabieg wszczepienia implantu przeprowadzany jest przez doświadczonego stomatologa w specjalistycznej klinice. Przed przystąpieniem do zabiegu lekarz ocenia stan pacjenta, wykonuje zdjęcia rentgenowskie oraz planuje sposób wszczepienia. Następnie, podczas zabiegu, implant jest wprowadzany w miejsce utraconego zęba, a po jego zagojeniu osadzana jest korona protetyczna. Cały proces może trwać od kilku tygodni do nawet kilku miesięcy, w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta.

Jakie są korzyści z wszczepienia implantu zęba?

Wszczepienie implantu zęba niesie ze sobą wiele korzyści, zarówno funkcjonalnych, jak i estetycznych. Po pierwsze, implant pozwala na przywrócenie pełnej funkcji żucia oraz mówienia, co przekłada się na wyższą jakość życia pacjenta. Po drugie, implant jest trwałym i stabilnym rozwiązaniem, które może służyć przez wiele lat. W przeciwieństwie do tradycyjnych protez czy mostów implant nie obciąża sąsiednich zębów i nie powoduje ich nadmiernego ścierania. Po trzecie, wszczepienie implantu zęba wpływa na poprawę estetyki uśmiechu - korona protetyczna nałożona na implant jest praktycznie nierozpoznawalna wśród naturalnych zębów.

Wróć do bloga